A 2025-ös közvélemény-kutatások alapján Magyarország politikai térképe látványosan átrendeződött. A Fidesz–KDNP és a Tisza Párt támogatottsága szinte fej-fej mellett halad, miközben több kisebb párt – mint a Mi Hazánk, a DK és az MKKP – az 5%-os parlamenti küszöb közelében mozog. A Momentum, az MSZP és a Jobbik gyakorlatilag eltűntek a politikai porondról.
A kutatások többsége szerint a Tisza Párt mára a legerősebb ellenzéki erőből potenciális kormánypárti tényezővé nőtte ki magát. A Fidesz még mindig masszív vidéki bázissal rendelkezik, de a városokban és a fiatalabb szavazók körében már nem képes olyan arányban mozgósítani, mint korábban. A Mi Hazánk stabilan őrzi 6–8%-os táborát, míg a Demokratikus Koalíció és a Kétfarkú Kutya Párt éppen a bejutási küszöb környékén egyensúlyoz.
A várható eredmények alapján három reális forgatókönyv rajzolódik ki:
- Tisza Párt-győzelem:
Ha Magyar Péter pártja megszerzi az első helyet, akár önálló többséget is elérhet a parlamentben. Egy ilyen eredmény körülbelül 100–105 mandátumot jelentene számukra a 199 fős Országgyűlésben. A Fidesz–KDNP körülbelül 75–80 mandátummal végezne a második helyen, a Mi Hazánk 7–9 hellyel, míg a DK és az MKKP 5–6 fős frakciót alakíthatna. - Fidesz–KDNP megtartja a vezetést:
Ha a kormánypárt fordítani tud, a választási rendszer aránytalansága miatt ismét megszerezheti az abszolút többséget, még akkor is, ha csak néhány százalékkal végez az élen. Ebben az esetben a Fidesz–KDNP akár 105–110 mandátumot is szerezhet, a Tisza Párt 80–85-öt, a Mi Hazánk 7–8-at, a DK és az MKKP pedig valószínűleg nem jutnának be. - Három- vagy négypárti parlament:
Ha mind a DK, mind az MKKP átlépi az 5%-os küszöböt, akkor egy sokszínűbb, de törékenyebb Országgyűlés alakulhat ki. Ilyenkor a két nagy párt (Tisza és Fidesz) mandátumaránya csökkenne, de egyikük továbbra is közel kerülhetne az abszolút többséghez.
A politikai dinamika jelenleg gyorsan változik. A Tisza Párt lendületét részben az ellenzéki kiábrándultság, részben pedig Magyar Péter személyes hitelessége táplálja. A Fidesz ezzel szemben stabil szavazói bázisra és állami erőforrásokra támaszkodhat, ami megnehezíti a kihívását.
Ha a mostani tendenciák folytatódnak, a 2026-os választások után egy olyan parlament alakulhat, ahol a Fidesz elveszíti egyeduralmát, a Tisza Párt meghatározó erővé válik, és a Mi Hazánk lesz a mérleg nyelve.
A DK és az MKKP sorsa azon múlik, képesek lesznek-e mozgósítani a passzív, kiábrándult ellenzéki szavazókat.
A választás tétje tehát történelmi: vajon Magyarország visszatér-e a többpárti politikai verseny korszakába, vagy marad az egy domináns párt által uralt modellben.
- Újabb rabló került lakat aláA Gyöngyösi Rendőrkapitányság Felderítő Alosztálya január 21-én délután többrendbeli lopás bűntette miatt vett őrizetbe egy abasári lakost. A 26 éves férfit azzal gyanúsítják a nyomozók, hogy december 4. és január 20. között feltört több gyöngyösi garázst, illetve pincét, és azokból főként felniket, téli- és nyárigumikat, szerszámgépeket és egyéb használati tárgyakatElolvasom
- Tavaszi fagy Ecséden – mit jelent a fagykár-kompenzáció a szőlősgazdáknak?Ecséden a szőlő nemcsak egy növény a sok közül. Része a tájnak, a hagyománynak, sok család életének. Éppen ezért minden tavasszal különös figyelem kíséri az időjárást, hiszen egyetlen hideg éjszaka is elég ahhoz, hogy hónapok munkája váljon bizonytalanná. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján nem ritka, hogy a tavaszi fagy komolyElolvasom
- Ingyenes födémszigetelési program közérthetően, gyanakvás nélkülIngyenes lakásfödém-szigetelés: valódi segítség vagy csak jól hangzó reklám? Az utóbbi időben egyre több helyen lehet olvasni arról, hogy „ingyenes lakásfödém-szigetelési program” indul, vagy már fut is. Sokan joggal teszik fel a kérdést: létezik ilyen valóban, vagy csak marketingfogásról van szó? A rövid válasz: igen, létezik – de fontos tudni,Elolvasom
- 20 év Ecsédinfó – egy szerkesztő gondolataiHúsz év. Kimondani is sok, megélni pedig még inkább az. Amikor az Ecsédinfó elindult, nem egy nagy terv volt mögötte, hanem kíváncsiság, lelkesedés és az a hit, hogy egy közösségnek szüksége van saját hangra, saját felületre. Azóta eltelt két évtized, és ma már nyugodtan mondhatom: ez az oldal nemcsak híroldalElolvasom
- Szabó Zsolt újra indul a térségbenA Hatvani térségben (Heves megye 3. számú országgyűlési egyéni választókerület, amelybe Hatvan is tartozik) a Fidesz–KDNP pártszövetség 2026-ban is Szabó Zsolt-ot indítja jelöltként az áprilisi országgyűlési választáson. Szabó Zsolt a Fidesz helyi politikusa, aki jelenleg is az egyéni képviselője ennek a körzetnek, és hivatalosan is ő lesz a párt jelöltjeElolvasom











